
Ups Inverter
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | UPS System |
| Color | Black |
| Power Capacity | 600VA-1500VA |
| Output Voltage | 230V AC |
| Battery Type | Lead-acid |
| Dimensions | 150x300x100mm |
| Usage | Power protection for computers and sensitive electronics. |
| Weight | 5-10 kg |
| Efficiency | 85-90% |
| Safety Standards | IEC 62040-1 |
| Features | Power backup, Surge protection, Reliable operation, High efficiency, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PARAM TECHNO SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy UPS & Power Supply in bulk from PARAM TECHNO SERVICES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
GST NO
22ANPPD0781P1ZP
Certification
ISO:9001-2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22ANPPD0781P1ZP
Rajnandgaon, Chhattisgarh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Shivi Das
Address
Digvijay College Road, Sonar Para, Rajnandgaon, Chhattisgarh, 491441, India
apc ups in Rajnandgaon
Report incorrect details

























