
Cctv Surveillance Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Night Vision | Yes |
| Wireless Standard | Wi-Fi |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Home/Business security surveillance |
| Dimensions | 100x70x50 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Wireless security, Remote viewing, High resolution, Easy installation, Reliable monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PARAM TECHNO SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PARAM TECHNO SERVICES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
GST NO
22ANPPD0781P1ZP
Certification
ISO:9001-2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22ANPPD0781P1ZP
Rajnandgaon, Chhattisgarh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Shivi Das
Address
Digvijay College Road, Sonar Para, Rajnandgaon, Chhattisgarh, 491441, India
Report incorrect details




























