
Ups Battery - High Grade Raw Materials | Durable, Reliable Performance, Industrial-quality Assurance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Dimensions | 9.0 x 12.0 x 6.5 cm |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 20AH |
| Chemistry | Lead Acid |
| Terminal Type | F2 |
| Weight | 2.5 kg |
| Features | Long Life, High Capacity, Reliable Power, Durable, Low Maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shenzhen Matrix Battery Co.,Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Batteries in bulk from Shenzhen Matrix Battery Co.,Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
1999
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Angelica Duan
Address
A-1101, World Trade Square, Huaqiang Road, Futian District, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
Report incorrect details







































