
Ups Batteries
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Power
In Stock
Product Specifications
| Product Type | UPS Battery |
| Color | Blue |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 100Ah |
| Chemistry | AGM |
| Dimensions | 350x175x190 mm |
| Weight | 25kg |
| Usage | Backup power for UPS systems, marine applications, and other high-power needs. |
| Features | Long life, Easy install, Vibration resistant, Heat-sealed lid, High power |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2009
Certification
ISO 9001 : 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Noorul Haque
Address
Plot No. F-109, Iiird Floor, (R), Shaheen Bagh, Abul Fazal Enclave- II, Jamia Nagar, New Delhi, Delhi, 110025, India
Report incorrect details

































