
Ups Battery - Agm Technology Integration, High-endurance Power Backup Solution
Price: 25000.00 INR / Piece
(25000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Battery type | AGM |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 100Ah |
| Dimensions | 500mm x 400mm x 300mm |
| Weight | 30kg |
| Warranty | 1 year |
| Operating temperature | 0°C to 40°C |
| Features | Reliable backup, Long lifespan, High efficiency, Easy installation, Low maintenance |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | Gravity India Technologies Private Limited |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gravity India Technologies Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Industrial Batteries from Gravity India Technologies Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AABCG0535C1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AABCG0535C1Z3
Bengaluru, Karnataka
Director
Mr Mallikarjunaiah B. T.
Address
Gravity House, No. 7/2, Pipe Line West, 3rd Main Road, 3rd Cross Mysore Road, Kasturba Nagar, Bengaluru, Karnataka, 560026, India
ups battery in Bengaluru
Report incorrect details



































