
Ss Popcorn Machine 3, Power Source: Gas
Price: 32000.00 INR / Piece
(32000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 40x30x60 cm |
| Power | 1500W |
| Capacity | 5 kg |
| Weight | 25 kg |
| Voltage | 220V |
| Usage | Popcorn production for commercial settings. Ideal for high-volume popcorn needs in venues like movie theaters or events. |
| Features | Easy Operation, Durable Build, High Output, Stainless Steel, Efficient Design |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 32000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | SME KITCHEN EQUIPMENTS |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SME KITCHEN EQUIPMENTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from SME KITCHEN EQUIPMENTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33DVSPB5247J1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33DVSPB5247J1ZB
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Sudhakaran C
Address
B No 67/1, Balamurugan Nagar, Ayyan Thottam, Maniakarampalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
popcorn machines in Coimbatore
Report incorrect details

































