
Ss Pipes - Premium Quality Stainless Steel | Durable, Long Service Life, Remarkable Efficiency
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Diameter Range | 25-500 mm |
| Wall Thickness Range | 2-10 mm |
| Length Range | 6-12 m |
| Surface Finish | Smooth |
| Standards | ASTM A269/A270 |
| Usage | Industrial piping systems, chemical processing, fluid transfer |
| Features | Durable, Long life, High efficiency, Corrosion resistant, Strong, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MOTI STEEL CENTRE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from MOTI STEEL CENTRE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Establishment
1986
GST NO
27AAIPS3875M1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAIPS3875M1ZV
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Motilal M. Shah
Address
Plot No.123, C. P. Tank Road, Near Madhav Baug, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
ss pipes in Mumbai
Report incorrect details









































