
Ss Pipe Fitting Tee - Color: Silver
Price: 2360.00 INR / Piece
(2000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
2360.00 INR / Piece
Weight :
500.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Material | SS |
| Fittings | Tees |
| Color | SILVER |
| Application | Plumbing Pipe |
| Shape | ROUND |
| Usage | Plumbing Pipe |
| Product Type | Tee |
| Connection | Socket Joint |
| Standard | Other |
| Section Shape | Round |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 150 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Loose |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 2360.00 INR |
| Weight | 500.00 Gram |
| Color | SILVER |
| Currency | INR |
| Mop | 2 |
| Pkg Box Length | 15.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 2 |
| Pkg Box Breadth | 12.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Skyland |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
Product Overview
Key Features
Size/Diameter : 2 inches
Material : SS
Fitting Type : Tee
End Connection Type : Threaded
Usage/Application : Hydraulic Pipe
I Deal In : New Only
Material Grade : S.S. 304 / S.S. 316
Brand : Skyland
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AR INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pipes & Pipe Fittings in bulk from AR INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09KISPS9128D1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09KISPS9128D1ZD
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Arunesh Singh
Address
Plot No. A-37, Ground Floor, Near Jal Ghar, Sector- 5, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
tee fittings in Noida
Report incorrect details
































