
Solar Power Systems - High Efficiency, Durable Design | Reliable Power Supply For Homes, Industries, Hospitals, And Banks
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 250W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 18kg |
| Usage | Homes, industries, hospitals, banks |
| Features | Clean energy, Reduced costs, Eco-friendly, Reliable power, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DATEX ELECTRONICS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from DATEX ELECTRONICS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
1991
GST NO
07AAACD0978M1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACD0978M1ZD
Gurugram, Haryana
Director
Mr. Pawan Gupta
Address
Plot No. 660, Sector 37, Pace City- II, Gurugram, Haryana, 122001, India
solar power systems in Gurugram
Report incorrect details







































