
Solar Power Panels - High-efficiency Monocrystalline | Durable Packaging, Rooftop Installation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Weight | 18kg |
| Usage | Rooftop installation for commercial buildings and factories to generate electricity. |
| Certification | IEC 61215 |
| Warranty | 10 Years |
| Features | Clean Energy, Reduced Costs, Eco-Friendly, Renewable Source, Sustainable Power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UJAK SOLAR ENERGY & TECHNOLOGY PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from UJAK SOLAR ENERGY & TECHNOLOGY PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Sales Manager
Mr. Shikhar Saxena
Address
A-205, SHERATON CLASSIC, Dr Charat singh colony, off ANDHERI-KURLA ROAD, NEAR OLD AIRTEL GALLERY, CHAKALA, ANDHERI EAST, Mumbai, Maharashtra, 400093, India
solar power panel in Mumbai
Report incorrect details




































