
Solar Power Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Black |
| Power Output | 100-300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1000x1000mm |
| Weight | 10-15kg |
| Voltage | 12V |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential, commercial, and industrial power generation |
| Features | High efficiency, Long lifespan, Low maintenance, Robust design, Reliable power |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Director
Contoso Natura Pvt Ltd
Address
J-41, Raibarely Road, Near City School, South City, Post - B.R.A. University, Lucknow, Uttar Pradesh, 226025, India
solar power panel in Lucknow
Report incorrect details




























