


Solar Power Panel
Price: 20000.00 INR / Watt
(20000 INR + GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue/Black |
| Product Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Material | Other, Tempered Glass, Aluminium Frame |
| Number of Cells | 72 |
| Operating Temperature | -40C ~ +85C |
| Max Voltage | 37.2 V |
| Max System Voltage | 1000 V DC |
| Panel Efficiency | 19.8% |
| Cable Length | 1 m |
| Number Of Diodes | 3 |
| Maximum Snow Load | 5400 Pa |
| Size | 72 Cell Panel |
| Dimension (L*W*H) | 1960 x 992 x 40 mm |
| Weight | 22 kg |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 20000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Uddayash Enterprises |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Watt/Watts |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Color | Blue/Black |
| Unit Type | Watt/Watts |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
22
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09GTEPS3418D1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09GTEPS3418D1ZK
Lucknow, Uttar Pradesh
Manager
Mr. Rahul Singh
Members since
1 Years
Address
B No. 1/26, Sector E, Sitapur Road, Yojna, Lucknow, Uttar Pradesh, 226021, India
solar power panel in Lucknow
Report incorrect details




























