
Solar Power Pack
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100-500W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | 1-2m² |
| Material | Silicon,Aluminum |
| Weight | 10-30kg |
| Usage | Residential and commercial off-grid power |
| Warranty | 5-10 years |
| Certification | IEC61215 |
| Features | Clean energy, Reliable power, Easy install, Long lifespan, Cost effective, Sustainable |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
8
Establishment
1995
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Tushar Jagota
Address
A-17/G-1, Naraina Vihar, New Delhi, Delhi, 110028 , India
Report incorrect details
































