
Solar Power Pack System
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Green Synergy
In Stock
Product Specifications
| Solar Panel Power | 100W |
| Battery Capacity | 100Ah |
| Panel Dimensions | 500x500mm |
| Weight | 25kg |
| Operating Voltage | 12V |
| Usage | ATM, call centers, hospitals, hotels, and offices |
| Certification | IEC 61215 |
| Features | Eco-friendly, Durable, Reliable, Low maintenance, Cost-effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GREEN SYNERGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from GREEN SYNERGY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAKFG4842J1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAKFG4842J1ZA
Chennai, Tamil Nadu
Managing Partner
Mr. R. Vinod
Address
Godown : 24/121, Kasiyappar Street, East Tambaram, Chennai, Tamil Nadu, 600059, India
solar power products in Chennai
Report incorrect details


































