
Gayatri Solar Power Pack
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Monocrystalline |
| Panel Power | 300W |
| Battery Type | Lead-acid |
| Battery Capacity | 100Ah |
| Inverter Power | 1000W |
| Charge Controller | PWM 30A |
| Usage | Home/Off-grid power supply, backup power, remote areas |
| Features | Solar power, Reliable energy, Easy install, Off-grid power, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gayatri Dimensions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Gayatri Dimensions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
1981
GST NO
24AACFG3078J1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AACFG3078J1ZF
Vadodara, Gujarat
Marketing Manager
Mr. Praveen K G
Address
201/202, Materix Complex, Near Vasna Jakatnaka, Bhayli vasna road, Vadodara, Gujarat, 390015, India
solar power pack in Vadodara
Report incorrect details



































