
Solar Power Pack - High-quality Materials | International Standards Compliance, Export-ready
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 100W |
| Voltage | 12V |
| Panel Type | Monocrystalline |
| Battery Type | NiCd |
| Dimensions | 20x15x10 cm |
| Weight | 5 kg |
| Usage | Off-grid power supply for low-power devices, emergency backup |
| Compliance | CE |
| Features | Solar Charging, Power Supply, Portable Power, Off-grid Power, Reliable Backup |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Acebrain Technologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Acebrain Technologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1977
GST NO
27AAHCA2418G1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAHCA2418G1ZX
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Pradeep Namjoshi
Address
Fortune Solar Energy, Fortune House-Building No-272, Pratap Co-Operative Housing Society, Shahkar No-2, Pune, Maharashtra, 411409, India
solar power pack in Pune
Report incorrect details



































