
Greentronics Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Weight | 25kg |
| Usage | Residential, commercial, and rural electrification |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC61215 |
| Features | High efficiency, Reliable power, Easy installation, Durable design, Eco-friendly |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
Product Overview
Key Features
Features:
Excellent performance
Reliable
Safe to use
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GreenTronics Design Labs Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from GreenTronics Design Labs Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Name
Sudarshan
Address
Plot No 15, 1st AcA A BAcA A Cross, 1st Main, Nandadeepa Layout Rajarajeshwari Nagar, Bengaluru, Karnataka, 560098, India
Report incorrect details



































