
Visa Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1700x1000mm |
| Cell Efficiency | 18-20% |
| Weight | 20-25kg |
| Usage | Residential and commercial solar power generation |
| Warranty | 25 years |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, High efficiency, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Visa Powertech Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Visa Powertech Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Satinder Agarwal
Address
W-223, MIDC, TTC Industrial Area, Kopar Khairane, Navi Mumbai, Maharashtra, 400709, India
Report incorrect details








































