
Arkive Solar Panels Application: Roof Tiles
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Warranty | 10 years |
| Usage | Electricity generation for residential or commercial applications |
| Features | Solar Power, Low Cost, Clean Energy, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Arkive Tecnologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Arkive Tecnologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Manager
Mr. Pradeep Nair
Address
No 208, 2Nd Floor, Galaxy Mall, Shivranjani Cross Roads, Satellite, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
Report incorrect details






































