
Solar Panels - High-efficiency Monocrystalline Design | Reliable Performance, Long Service Life, Stringently Quality Checked
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Photovoltaic |
| Cell Type | Crystalline |
| Power Output | 250-350W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | 1.5m x 1m |
| Weight | 20kg |
| Usage | Residential and commercial electricity generation |
| Efficiency | 18-20% |
| Warranty | 25 years |
| Features | Renewable energy, Cost effective, Reliable power, Long lifespan, Clean energy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jay Auto Components Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Jay Auto Components Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AABCJ6597P1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABCJ6597P1ZN
Bhosari, Maharashtra
DESIGN DEVELOPMENT MANAGER
Mr. Subhash N Shirse
Address
S-64, MIDC, BHOSARI, Bhosari, Maharashtra, 411026, India
Report incorrect details








































