
Solar Panels - High-efficiency Monocrystalline | Client-centric Quality Assurance, Diverse Specifications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 250W-350W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | 1650x1000 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Frame Material | Aluminum |
| Weight | 15-25 kg |
| Usage | Residential and commercial solar power generation |
| Features | Clean Energy, Solar Power, Renewable Source, High Efficiency, Low Maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Eeshwin Renewable Energy has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Eeshwin Renewable Energy at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Dombivli, Maharashtra
Proprietor
Mr. Nishan Bani
Address
E- 701, Vennecia, Lodha Casa Bella, Kalyan Shill Road, Opp. Lodha Heaven, Dombivli East, Dombivli, Maharashtra, 421201, India
Report incorrect details




































