
Solar Panels - High-efficiency Design With Advanced Lenses And Mirrors | Converts Sunlight Into Electric Energy Using Photoelectric Effect
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Mono-crystalline |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 18-20% |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Usage | Residential and commercial electricity generation |
| Features | Solar Power, Clean Energy, Renewable Source, Cost-Effective, Efficient Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Omega Power Solar Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Omega Power Solar Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
GST NO
33BDYPP7903D1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BDYPP7903D1Z8
Coimbatore, Tamil Nadu
proprietor
Mr. R Prakash
Address
No 1964/432, Trichy Road, Opp. stock exchange, Singanallur Post, Coimbatore, Tamil Nadu, 641005, India
Report incorrect details



































