
R R Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300W-350W |
| Cell Efficiency | 18-20% |
| Voltage | 36V |
| Current | 8A |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 18kg |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial solar power generation |
| Features | Clean energy, Sustainable power, High efficiency, Reduced costs, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R R Technaical Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from R R Technaical Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jammu Tawi, Jammu and Kashmir
C.E.O
Mr. Romesh Handoo
Address
IGC Phase 2, Samba, Jammu Tawi, Jammu and Kashmir, 184121, India
Report incorrect details
































