
Solar Panels - High-efficiency Photovoltaic Module | Durable Assembly For Residential And Commercial Electricity Generation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100-300W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | Variable |
| Cell Material | Silicon |
| Weight | 10-25kg |
| Usage | Residential and commercial electricity generation |
| Certification | IEC 61215 |
| Features | Clean energy, Renewable source, Sustainable power, Cost effective, Environmentally friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sun Solar Power has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Sun Solar Power at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BXHPS4439N1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BXHPS4439N1ZS
Bhiwani, Haryana
Partner
Mr. Sombir Sheoran
Address
LOHARU ROAD, BADHRA, NEAR POLICE STATION. Bhiwani, Haryana, 127308, India
Report incorrect details




































