
Numax Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x992 mm |
| Weight | 18 kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential rooftop electricity generation |
| Efficiency | 18% |
| Features | Clean energy, Reduced costs, Sustainable power, Reliable system, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Numax Energy Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Numax Energy Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Secunderabad, Telangana
Name
Mr. P Boopathy
Address
10-3-1/3, East Marredpally, Secunderabad, Telangana, 500003, India
Report incorrect details








































