
Anu Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Dark Blue |
| Power Output | 5-10W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 300x200mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Material | Silicon |
| Warranty | 1 year |
| Certifications | IEC |
| Usage | Residential and commercial applications,powering small devices, charging batteries. |
| Features | Renewable energy, Cost effective, Efficient power, Clean energy, Sustainable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anu Sales has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Anu Sales at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company































