
Nps Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 7W |
| Cell Type | Crystalline Silicon |
| Dimensions | 10x10 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Open Circuit Voltage | 8V |
| Short Circuit Current | 0.9A |
| Usage | Small devices, charging |
| Warranty | 1 year |
| Certifications | BIS |
| Features | Solar Power, Easy Install, Economical, 7W Output, High Grade |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Solar Panel : 7W High Grade
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NPS TRADING INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from NPS TRADING INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAECN5478L1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAECN5478L1ZS
Lucknow, Uttar Pradesh
Name
Mr. Anil Verma
Address
Shop No. U-10, Shri Ram Complex, Naka Hindola, Lucknow, Uttar Pradesh, 226004, India
Report incorrect details








































