
Solar Panels - High Grade Material, Excellent Quality Assurance, Client-approved Performance, Wide Application Versatility
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 18kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | Clean Energy, High Efficiency, Durable, Reliable, Cost-effective, Eco-friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, sunrise solar tech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from sunrise solar tech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Changzhou, Jiangsu
Name
Mr. Wilson Leo
Address
zhonglou, Changzhou, Jiangsu, 213016, China
Report incorrect details































