
Surya Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Dark Blue |
| Power Output | 100-300W |
| Voltage | 12V-24V |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 10-25kg |
| Warranty | 5-25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential & Commercial power generation |
| Features | Solar Power, Renewable Energy, High Efficiency, Durable Design, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SURYA ELECTRONIC SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from SURYA ELECTRONIC SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1999
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ichalkaranji, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sandip Sambhaji Shelke
Address
BLOCK NO. 31/32, NAGAR PALICA COMPLEX, Ichalkaranji, Maharashtra, 416115, India
Report incorrect details









































