
Vardan Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 36V |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | High efficiency, Long lasting, Low maintenance, Competitive price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vardan Solar Power has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Vardan Solar Power at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09DMVPS6866J1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09DMVPS6866J1ZP
Gorakhpur, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Aakash Srivastava
Address
MAHEWA,TRANSPORT NAGAR, GORAKHPUR Gorakhpur, Uttar Pradesh, 273016, India
Report incorrect details









































