
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Material | Silicon |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial applications, powering homes and businesses. |
| Features | Clean energy, Renewable source, Sustainable power, High efficiency, Reduced costs |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
1963
GST NO
09ACIPJ5947R1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ACIPJ5947R1ZN
Bareilly, Uttar Pradesh
Director
Mr. Abhay Jasoria
Address
Plot No.102, Civil Lines, Near Sitapur Eye Hospital, Behind Hind Cinema, Bareilly, Uttar Pradesh, 243001, India
Report incorrect details


























