
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 330W |
| Dimensions | 1956x992 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Open Circuit Voltage | 40.2V |
| Short Circuit Current | 9.7A |
| Maximum Power Voltage | 37.2V |
| Maximum Power Current | 8.9A |
| Temperature Coefficient of Pmax | -0.34%/°C |
| Usage | Residential and commercial electricity generation |
| Features | Clean energy, Solar power, Renewable source, High efficiency, Reduced costs |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
1963
GST NO
09ACIPJ5947R1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ACIPJ5947R1ZN
Bareilly, Uttar Pradesh
Director
Mr. Abhay Jasoria
Address
Plot No.102, Civil Lines, Near Sitapur Eye Hospital, Behind Hind Cinema, Bareilly, Uttar Pradesh, 243001, India
Report incorrect details

























