
Solar Panel Battery - Premium Quality Material, Tested For Reliability | Defect-free Assurance, Modern Manufacturing Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 150AH |
| Voltage | 12V |
| Chemistry | Tubular |
| Dimensions | 510x220x220mm |
| Weight | 38kg |
| Warranty | 36 months |
| Material | Lead-acid |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Durable design, Easy installation |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Paypal, Others, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JASORIA BROTHERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from JASORIA BROTHERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
1963
GST NO
09ACIPJ5947R1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ACIPJ5947R1ZN
Bareilly, Uttar Pradesh
Director
Mr. Abhay Jasoria
Address
Plot No.102, Civil Lines, Near Sitapur Eye Hospital, Behind Hind Cinema, Bareilly, Uttar Pradesh, 243001, India
solar panel battery in Bareilly
Report incorrect details





































