
Solar Panel By Pentawig India Pvt. Lmt.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Material | Silicon |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Rooftop power generation; Off-grid systems; Grid-tied applications |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, Eco-friendly, High efficiency |
Product Overview
Key Features
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Name
Saurabh Panday
Address
null Lucknow, Uttar Pradesh, India
solar energy panel in Lucknow
Report incorrect details





























