
Solar Ac Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Flood Light |
| Dominant Color | Off-white |
| LED Type | High Power |
| Power Consumption | 10-50W |
| Lumens | 800-4000lm |
| IP Rating | IP65 |
| Dimensions | 150x150x50mm |
| Material | Aluminum Alloy |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Outdoor area illumination, security lighting, pathway lighting |
| Features | Solar Power, AC Operation, Flood Lighting, Energy Saving, Long Life, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R-Man High Tech Solar Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from R-Man High Tech Solar Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
33AAFCR8297N1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAFCR8297N1ZL
Chennai, Tamil Nadu
Managing Director
Mr. S. Ragothaman
Address
NO:2A/83, PILLAIAR KOIL STREET, 6TH STREET, EKKATTUTHANGAL, Chennai, Tamil Nadu, 600032, India
Report incorrect details


































