
Smoke Detector - Ul Listed, Fm Approved | Compatible With Any Fire Alarm Panel, Smoke & Heat Detection
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Detector |
| Dominant Color | Off-white |
| Sensor Type | Photoelectric |
| Power Supply | 24V DC |
| Operating Temperature | 0-49°C |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Material | ABS Plastic |
| Compliance | UL, FM |
| Usage | Detects smoke and signals fire alarm panel. |
| Features | Early Warning, Fire Safety, UL Listed, FM Approved, Cost-effective, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAIPJ3146L1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAIPJ3146L1ZK
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Raman Juneja
Address
82/16, ABHINASH MANSION, JOSHI ROAD, KAROL BAGH, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details









































