
Smoke Detector - 24v Dc Input | Ionization Chamber, Compatible With Security Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Alarm |
| Power Supply | 24V DC |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Material | ABS Plastic |
| Sensitivity | 10ppb |
| Certifications | UL, CE |
| Usage | Detects smoke for fire safety, integrates with security systems. |
| Features | Early warning, Smoke detection, 24V DC, Easy install, Reliable system |
Product Overview
Key Features
* 24V DC input
* Can be combined with security or burglar system
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DEEP SYSTEM CONTROL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from DEEP SYSTEM CONTROL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALZPP8004H1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALZPP8004H1ZK
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Ved Prakash
Address
B No. - 60, Amichand khand, Giri Nagar, Kalkaji, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details








































