
Fire Alarm Panel - Electric Operation, Conventional And Addressable Types | Automatic Fire Detection, International Safety Standards Compliance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Addressable |
| Power Supply | 230V AC |
| Number of Zones | 8-32 |
| Dimensions | 300x400x100 mm |
| Material | Steel |
| Weight | 10kg |
| Compliance | IS 2185 |
| Usage | Commercial building fire protection |
| Features | Fire detection, Alarm activation, Safety system, Commercial use, Multiple types |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DEEP SYSTEM CONTROL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from DEEP SYSTEM CONTROL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALZPP8004H1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALZPP8004H1ZK
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Ved Prakash
Address
B No. - 60, Amichand khand, Giri Nagar, Kalkaji, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details



































