
Siemens-switchgear
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Switchgear |
| Rated Voltage | 415V AC |
| Protection Level | IP 43 / IP 54 |
| Voltage | 415V |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Max. Voltage | 440V |
| Size | Standard / Compact (Dependent on Model) |
| Dimension (L*W*H) | Varies with Model (e.g., 150 x 100 x 90 mm) |
| No Of Poles | Other, 1, 2, 3, 4 Poles |
| Phase | Other, Single / Three Phase |
| Supply Ability | As per order Per Day |
| Delivery Time | 1-2 Days |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Dealer
Employee Count
3
Establishment
1998
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AGEPS0750R1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGEPS0750R1ZZ
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr Swapnil
Members since
10 Years
Address
Shivakruti Complex, Mazananine Floor, Opposite Rajdhani Hotel, Dandia Bazar, Vadodara, Gujarat, 390001, India
siemens switchgear in Vadodara
Report incorrect details




































![High Performance Switchgear [Siemens]](https://tiimg.tistatic.com/fp/1/005/306/high-performance-switchgear-siemens--734.jpg)


