
Ac Dc Drive Siemens S7 300 Module 6es7 323-1bl00-0aa0 - Application: Industrial Automation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | -20AdegC to 60AdegC Celsius (oC) |
| Surface Finish | Standard |
| Mounting Type | DIN Rail |
| IP Rating | IP20 |
| Connector Type | Module |
| Overheating Protection | NO |
| Shape | Rectangular |
| Feature | Reliable performance Compact design |
| Product Type | PLC Module |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, Standard |
| Rated Voltage | 24V Volt (V) |
| Output Type | Digital |
| Color | Black |
| Weight | Approx. 200g Grams (g) |
| Warranty | 1 Year |
| Size | Compact |
| Phase | Single-phase |
| Input Voltage | 24V DC Volt (V) |
| Connection Type | Direct Connector |
| Material | Plastic and Metal |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details

































