
Terminal Connection Siemens S7 300 Module 6es7 321-1fh00-0aa0 - Application: Automation Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Insulation Material | Plastic |
| Connector Type | Terminal Block |
| Operating Temperature | -25AdegC to 60AdegC Celsius (oC) |
| Surface Finish | Smooth |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Overheating Protection | NO |
| Shape | Rectangular |
| Feature | Reliable operation |
| Product Type | PLC Module |
| Application | Automation Systems |
| Protection Level | Other, Standard Protection |
| Rated Voltage | 24V DC Volt (V) |
| Energy Consumption | Low Energy |
| Output Type | Digital Signal |
| Color | Black |
| Dimension (L*W*H) | 35 x 147 x 147 mm Millimeter (mm) |
| Weight | 250 g Grams (g) |
| Warranty | 1 Year |
| Size | Standard Size |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24V DC Volt (V) |
| Material | High-quality Plastic |
| Connection Type | Wire Connection |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details

































