
24v Siemens S7 300 Module 6es7 322-1fl00-0aa0 - Application: Industrial Automation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0AdegC to 60AdegC Celsius (oC) |
| Connector Type | Plug-in Module |
| Insulation Material | Plastic |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Feature | 16-channel digital output |
| IP Rating | IP20 |
| Product Type | S7 300 Module |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, Standard |
| Frequency (MHz) | 50-60 MHz Milihertz |
| Rated Voltage | 24 V DC Volt (V) |
| Output Type | Digital Output |
| Color | Gray |
| Dimension (L*W*H) | 125mm x 49mm x 32mm Millimeter (mm) |
| Weight | Approx. 200g Grams (g) |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 24 V DC Volt (V) |
| Size | Medium |
| Phase | Single Phase |
| Connection Type | Terminal Block |
| Material | ABS Plastic |
| No Of Poles | 16 |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details

































