
Semi Automatic Tyre Changer - Durable Steel Build, Efficient Performance , User-friendly Design
Price: 11760.00 INR / Unit
(11760.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Yellow |
| Material | Steel |
| Dimensions | 120x60x150cm |
| Weight | 150kg |
| Power | 1.5KW |
| Voltage | 220V |
| Capacity | Up to 24 inch |
| Features | Easy operation, Efficient, Durable design, Time-saving, Cost-effective, Reliable performance, Improved safety |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 11760.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Brand Name | Maruti |
| Product Unit | 15 Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 55 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2002
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33AAJCM1262E1ZU
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001 - 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAJCM1262E1ZU
Coimbatore, Tamil Nadu
Managing Director
Mr Saravanan
Address
No. - 32, 34 MEC Nagar, Nallampalayam Road, Ganapathy (Post), Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
automatic tyre changer in Coimbatore
Report incorrect details




































