
Semi Automatic Tire Changer Machine - Durable Steel Build , Ultrafast Operation For Puncture Repair And Tire Replacement
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 120x80x150cm |
| Weight | 150kg |
| Power | 1.5kW |
| Voltage | 220V |
| Capacity | 15-22inch |
| Warranty | 1year |
| Features | Easy operation, Time saving, Efficient, Durable, Reliable, Cost effective, Safe operation |
| Product Type | tire changer machine |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Telangana |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VSES INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Garage & Service Station Equipment from VSES INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36AAECV8271D1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAECV8271D1Z7
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Prabhakar Katkam
Address
4th Floor, Narmada Arcade, Above Hdfc Bank, Snehapuri Colony, Nacharam Main Road, Hyderabad, Telangana, 500039, India
tire changer machine in Hyderabad
Report incorrect details








































