
Semi Automatic Strapping Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Type | Semi Automatic Strapping Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | Up to 60 Kg |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | Other, Electromechanical |
| Cutting Thickness | 0.6 mm |
| Strapping Speed | 1.5 seconds per cycle |
| Selection Mode | Manual |
| Dimension (L*W*H) | 900 x 580 x 750 mm |
| Color | Blue & Silver |
| Weight (kg) | 95 kg |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BNEPJ5005L1Z0
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BNEPJ5005L1Z0
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sachin Shinde
Members since
1 Years
Address
Shop No.1,177/2, Charoli Khurd, Nea, Pune, Maharashtra, 412105, India
semi automatic strapping machine in Pune
Report incorrect details





























