
Semi Automatic Strapping Machine
Price: 35000.00 INR / Piece
(35000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue & Gray |
| Type | Table Top |
| Material | PP Strap, Mild Steel Body |
| Capacity | 10-70 kg tension |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Other, Semi Automatic |
| Control System | Other, Simple Panel Control |
| Strapping Speed | 2.5 sec/strap |
| Selection Mode | Manual |
| Dimension (L*W*H) | ~900 x 570 x 750 mm (estimated) |
| Weight (kg) | ~100 kg (estimated) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| Color | Blue & Gray |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BNEPJ5005L1Z0
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BNEPJ5005L1Z0
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sachin Shinde
Members since
1 Years
Address
Shop No.1,177/2, Charoli Khurd, Nea, Pune, Maharashtra, 412105, India
semi automatic strapping machine in Pune
Report incorrect details





























