
Spray Wall Plastering Machine
Price: 1062000.00 INR / Unit
(900000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1062000.00 INR / Piece
Weight :
300.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Orange |
| Product Type | Spray Wall Plastering Machine |
| General Use | Spray Wall Plastering |
| Weight (kg) | 300 Kilograms (kg) |
| Feature | User Friendly |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Delivery Time | 3-4 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 48.00 in |
| Weight | 300.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 36.00 in |
| Color | Orange |
| Moq | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 72.00 in |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 1062000.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 900000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Impetus Activewear Pvt Ltd. |
| Stock Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Also available in Machine type - Fully Automatic.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Impetus Activewear Pvt Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Construction Machinery in bulk from Impetus Activewear Pvt Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AABCC4933E1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AABCC4933E1ZV
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Vineet Chaudhry
Members since
2 Years
Address
C-60, Hosiery complex, Noida Phase-II Extension, Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
wall plastering machine in Noida
Report incorrect details
































