
Semi Automatic Wall Plastering Machine - Metal, 220v , Durable Design In Grey, Black, And Red, 250kg Weight
Price: 600000.00 INR / Unit
(600000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
600000.00 INR / Piece
Weight :
250.00 Kilogram
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey, Black, Red |
| Product Type | Semi Automatic Wall Plastering Machine |
| General Use | Wall Plastering |
| Material | Steel |
| Weight (kg) | 250.00 Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Feature | Durable |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 3-4 Days |
| Packaging Details | Standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| MRP | 600000.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 8.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Color | Grey, Black, Red |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Brand Name | Impetus Activewear Pvt Ltd. |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 5 |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Weight | 250.00 Kilogram |
| Price | 600000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Model/Type : Cement Plastering Machine
Condition: New
Voltage: 220V
Machine type : semi automatic
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Impetus Activewear Pvt Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Construction Machinery in bulk from Impetus Activewear Pvt Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AABCC4933E1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AABCC4933E1ZV
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Vineet Chaudhry
Members since
2 Years
Address
C-60, Hosiery complex, Noida Phase-II Extension, Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
automatic plastering machine in Noida
Report incorrect details































