



Semi Automatic Poha Making Machine
Price: 350000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Electric |
| Phase | Single Phase |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Noise Level | Low |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Other, Mild Steel |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Voltage | 220 V |
| Power | 2 hp |
| Raw Material | Other, Rice/Poha |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | Shree Ram Machinery |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BXYPK9855K1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BXYPK9855K1Z5
Mainpuri, Uttar Pradesh
Proprietor
Ms. Komal
Members since
1 Years
Address
Takhrau, Mainpuri, Uttar Pradesh, 205268, India
Report incorrect details































