



Semi-automatic Semi Automatic Liquid Filling Machine
Price: 36816.00 INR / Unit
(31200.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
36816.00 INR / Unit
Weight :
40.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Filling Machine |
| Material | Stainless steel |
| Feature | Highly Efficient, Durable |
| Auxiliary Packaging Machine Type | Other |
| Capacity | 10-100 Milliliter (ML) |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Power | 20 Watt (w) |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Weight (kg) | 40 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 100 X 50 X 105 Centimeter (cm) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 3 Days |
| Main Domestic Market | East India |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Brand Name | MECHSOL |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 36816.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Length | 100.00 cm |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Pkg Box Height | 105.00 cm |
| Color | Silver |
| Shipping Type | order_percent |
| Weight | 40.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Price | 31200.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MECHSOL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from MECHSOL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19ABRFM4827H1ZP
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ABRFM4827H1ZP
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
CEO
Mr Anirban Roy
Members since
4 Years
Address
31/1F, Kalitola Lane, Baranagar, Kolkata, West Bengal, 700036, India
automatic liquid filling machine in Kolkata
Report incorrect details



























